Kursus toimub koostöös Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu koolituskeskusega.

MUSTJALA IMELISED VIKKELKINDAD

Registreerun
Anu Pink

Aeg kell 10.00 - 17.00
7. veebruar 2016.a.
Maht 8 akadeemilist tundi
Hind 40 EUR

Kursus toimub Allikamaja koolituskeskuses, aadressil Lühike Jalg 6 A.  


Eestis on paiku, kus kujunes välja täiesti omanäoline viis kinnaste kudumiseks. Üheks selliseks piirkonnaks oli Mustjala kihelkond Saaremaal. Nii nagu sealsed narmastega pulmakindad ja kirjatud sõrmkindad, on täiesti erilised ka Mustjala vikeldatud kindad. Keerulised põimitud vikliornamendid ja suurte sakkidega randmed teevad neist tõelised pilgupüüdjad.

Koolitusel tutvume vanade Mustjala vikkelkinnastega ja kudumistavadega, millest nende kinnaste kudumisel kinni peeti. Õpime selgeks, kuidas kududa ja paigutada mustrit, jaotada sõrmesilmuseid, lisaks proovime mitut nippi, kuidas neid kindaid oleks hea ka endale kududa.

Koolitus on mõeldud neile, kes on ka varem kindaid kudunud.

Vajalikud töövahendid:
- metallist sukavardad nr 1,25 (Prym), 
- harjutamiseks valge ja tumesinine kahekordne maavillane lõng 8/2. Nende kinnaste kudumiseks on vajalik tavapärasest veidi peenem villane lõng (kas 10/2 või 12/2).

Kohapeal ka lõngade ja varraste ostmise võimalus. 

Kursuse juhendaja Anu Pink on Käsitööõpetaja ja pärandtehnoloogi haridusega, töötab Saara Kirjastuses käsitööraamatute toimetaja ja projektijuhina ning tegeleb Eesti silmuskudumise ajaloo ja töövõtete uurimise ja õpetamisega.