Kursus toimub koostöös Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu koolituskeskusega.

SETO PEAVÖÖ

Registreerun

Inna Raud

Aeg
 laupäev kell 11.00 - 18.00
Maht 8 akadeemilist tundi
Hind

Kursus toimub Allikamaja koolituskeskuses, Lühike Jalg 6A.

Kursuse raames uurime ja õpime peavöö ülesrakendamist ja punumistehnoloogiat. Eraldi tähelepanu all on mustrirombide võrdsete külgede tekkimiseks vajalik lõngade pingutamine. Oodatav tulemus on umbes 10–15 cm pikkune tööproov. Kursusel vööde ja paelte otste kaunistamine on võimalik õppida peavöö lõpetamisviise.

Fotol fragment peavööst ERM 564:3

Kursuse juhendaja, Inna Raud on õppinud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakonnas ning lõpetanud 2010. aastal rahvusliku tekstiili eriala ning 2014. aastal pärandtehnoloogia magistriõppe. Talle on saanud südameasjaks eesti rahvarõivastega seonduv ehk kihelkonnasiseselt rahvarõivakomplektide koostamisel variatiivsusvõimaluste uurimine ning rahvarõivaste valmistamisel originaaliläheduse taotlemine. Enam kokkupuuteid on olnud Pärnumaa rahvarõivastega (eelkõige Vändra kihelkond) ning setodele kuuluva rahvarõivapärandiga.

 

Olles olnud Seto Käsitüü Kogo ja TÜ VKA koostöös toimunud kahe käsitööalase projekti kultuuriakadeemiapoolne programmijuht ning juhendades õppinud tundma setode rahvuslikkutekstiili, on eriti südamelähedaseks saanud nende tikkimiskunst ning vööde ja paelte teema.

 

Eelpool mainitud projektid: „Seto rahvakunst, tehnikate areng ja levik, kompositsioon ja värv. Tekstiilmaterjalid“ (2010/2011) ning “Seto rahvarõivaste valmistamine“ (2012/2013)