Kursus toimub koostöös Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu koolituskeskusega.

SITSIJAKI ÕMBLEMINE (Kihnu, Jüri, Vormsi)

Registreerun

Kübe Koppelmann


Aeg Kursus tellimisel! Info maiken@folkart.ee
Maht 12 akadeemilist tundi
Hind 42 EUR


Kursus toimub Rahvarõiva Nõuandekojas, Pikk 15.

Kes on Kihnus või Vormsil käinud, selle pilk on kindlasti pidama jäänud naiste uhketel sitsijakkidel, mida kantakse suvel hea meelega igapäevaselt koos rahvariideseelikuga. Soojendav päike, mesilaste sumin, lillepärjad ja sitsijakkides saare naised - see on suvi oma täies hiilguses. 

Kursus algab teile meeldiva sitsijaki tegumoe välja valimisega (Kihnu, Juuru või Vormsi), edasi lõigatakse tükid välja, traageldatakse kokku ja tehakse proovi.

Esimesse tundi palub juhendaja kaasa võtta eelnevalt märjaks tehtud ja triigitud sitsijaki materjali.

Juhendaja Kübe Koppelmann on lõpetanud 1984.a. Tallinna Kergetööstustehnikumi naiste ja laste kergete rõivaste konstrueerimise ja modelleerimise eriala. Diplomitööna valmis Pöide naise rahvarõivakomplekt ARS -is tekstiiliosakonnas. Peale kooli lõpetamist asus tööle ARS -i tekstiiliosakonda rahvarõivaste õmblejana. Sellest ajast pärinevad juhendaja põhiteadmised rahvarõivaste ja nende valmistamise kohta. Oli au töötada koos selliste kolleegidega nagu Silvi Allimann, Silvi Vinkel, Silja Nõu, Vilve Jürisson, Reet Saarma ja veel paljude teistega.

Juhendanud kursuseid Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu koolitusekeskuses ning Rahvakultuuri Arendus ja Koolituskeskuses.

Kübe Koppelmann töötas ARS -s kokku 8 aastat ja on rahvarõivaste valmistamisega tegelenud vahelduva eduga kuni tänase päevani, sest nagu ta ise ütleb: „ Ei saa olla neid tegemata...“