Kursus toimub koostöös Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu koolituskeskusega.

SÕBADE KAUNISTAMINE JA TIKKIMINE

Registreerun

Silja Nõu


Aeg Neljapäeviti kell 17.30 - 20.30
6. ja 20. märts 2014.a.
Maht 8 akadeemilist tundi
Hind 28 EUR


Kursus toimub Allikamaja koolituskeskuses, Lühike Jalg 6A. 


Sõba on piklik (70-90 x 200-250cm) villasest toimsest riidest suurrätt. Ülevise on sügis-talvisel hooajal olnud asendamatuks rõivaesemeks. Seda kasutati riietuse peal peamiselt sooja hoidmiseks ja kanti kas õlgadel või üle pea. Sõbad on enamasti kaunistatud pikiservades värvilise poogaga, otsi kaunistasid sissekootud kiritriibud, tikitud siksakjooned ning narmad või tutid jm.

Kursus annab lühikese ülevaate, millised on etnograafilised sõbad olnud ning missuguseid kaunistusviise on tavaks olnud kasutada. Kursuse käigus valmistatakse sõba kas endakootud kangast ja kõlapookadest (vt Rahvarõiva Nõuandekoja teisi kevadhooaja kursusi) või hoopis poekangast. Õpitakse traditsioonilisi töövõtteid, mida saab edukalt rakendada ka tänapäevase stiliseeritud sõba valmistamisel.

Vaja läheb potisinist, samblarohelist, madarapunast ja sinepikollast villast lõnga, sukanõela jm õmblustarbeid.


Silja Nõu töötas 1972 – 1992. aastani kunstikombinaadis ARS tikkijana, hiljem tikkijate meistrina tekstiiliateljees. Alates 1986. aastast töötanud juhendajana Rahvarõivakoolis. 1992. aastast töötab OÜ Kodukäsitöös ja on kindlasti üks parimaid tikkijaid Eestis.